logo-samandehi
۱۷:۴۵:۲۸ - پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵
1,854 تعداد بازدید چاپ خبر
بازدید فزاینده گردشگران داخلی و خارجی از چاه شماره یک خاورمیانه در نوروز امسال +تصاویر
سایت خبری شهر اولین ها//بیش از ۱۲۰۰۰ نفر میهمان نوروزی و گردشگر داخلی و خارجی علاقمند به تاریخچه صنعت نفت از چاه شماره یک خاورمیانه بازدید کردند . به گزارش سایت خبری شهر اولین ها به نقل از روابط عمومی شرکت مذکور ، ابوذر شجاعی برجوئی رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز […]

سایت خبری شهر اولین ها//بیش از ۱۲۰۰۰ نفر میهمان نوروزی و گردشگر داخلی و خارجی علاقمند به تاریخچه صنعت نفت از چاه شماره یک خاورمیانه بازدید کردند .

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها به نقل از روابط عمومی شرکت مذکور ، ابوذر شجاعی برجوئی رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : این افراد در بازه زمانی بیستم اسفند تا سیزدهم فروردین از این چاه که یکی از بخش های اصلی موزه گنجینه صنعت نفت در مسجدسلیمان است بازدید نمودند .
به گفته این مقام مسئول در شرکت مزبور ، بازدید کنندگان و مسافران نوروزی در این بازدید ضمن آشنایی با تاریخچه اکتشاف و تولید نفت که برای نخستین بار در خاورمیانه در این منطقه صورت گرفت با توضیحات کارشناس مربوطه با نحوه خدمات و مشارکت های اجتماعی و اجرای پروژه های متعدد عمرانی و عام المنفعه این شرکت آشنا گردیدند .
یادآوری می کند نخستین چاه نفت خاورمیانه و ایران در تاریخ ۵ خرداد ۱۲۸۷ خورشیدی مطابق با ۲۶ می ۱۹۰۸ میلادی در عمق ۳۶۰ متری زمین در منطقه مسجدسلیمان به ثمر رسید و تاریخ فعالیت صنعت نفت ایران
 رقم خورد . متعاقب تولید نفت از این چاه تأسیسات مورد نیاز جهت فرآورش نفت از قبیل کارخانه تقطیر، کارخانه گوگرد سازی ، پالایشگاه ، کارخانه تولید برق و … در این شهر احداث شد که با تصویب طرح احداث موزه گنجینه نفت در زادگاه نفت در کنار چاه شماره یک بعنوان اجزای اصلی این موزه بشمار می روند.
b1b2b3
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  بازدید فزاینده گردشگران داخلی و خارجی از چاه شماره یک خاورمیانه در نوروز امسال +تصاویر


تبليغات