logo-samandehi
۱۸:۳۳:۳۰ - یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴
1,013 تعداد بازدید چاپ خبر
بایکوت طرح تفکیک زباله ها و تهدید سلامت شهروندان همچنان ادامه دارد … + تصاویر
سایت خبری شهر اولین ها//منطقه مسکونی کوی شهید سلیمانی (مالجونکی) از لحاظ بهداشتی وضعیت نامناسبی دارد , بطوریکه دره فاضلاب رو باز چندین کیلومتری مسجدسلیمان هم از این منطقه مسکونی عبور می کند و سلامت و بهداشت اهالی این منطقه را به خطر انداخته است . به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، زباله های […]

سایت خبری شهر اولین ها//منطقه مسکونی کوی شهید سلیمانی (مالجونکی) از لحاظ بهداشتی وضعیت نامناسبی دارد , بطوریکه دره فاضلاب رو باز چندین کیلومتری مسجدسلیمان هم از این منطقه مسکونی عبور می کند و سلامت و بهداشت اهالی این منطقه را به خطر انداخته است .

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، زباله های سطح شهر مسجدسلیمان روزانه توسط خودروهای حمل زباله شهرداری مسجدسلیمان جمع آوری شده و در مکانی  در منطقه کوی شهید سلیمانی ( مالجونکی ) جمع می شوند تا بصورت یکجا  بوسیله  ماشین دیگری به سایت دفن زباله خارج از شهر منتقل شوند .

اما این جمع آوری زباله ها در منطقه مالجونکی مشکلاتی را برای اهالی  این منطقه مسکونی ایجاد کرده  که موجب نارضایتی ساکنین منطقه مالجونکی شده است .

یکی از اهالی این منطقه گفت : مکانی  که برای جمع آوری و انتقال زباله ها انتخاب شده در نزدیکی خانه های مردم قرار دارد ضمن اینکه یک سالن ورزشی  هم در فاصله چند متری محل انباشت زباله ها قرار دارد .

وی می گوید : زباله های انباشته شده بعضا با وزش باد در منطقه پخش می شوند و بوی نامطبوع و تجمع حشرات و حیوانات موذی را در منطقه مالجونکی در پی دارد .

وی ادامه داد : متاسفانه خودروی حمل زباله ها به صورت غیر بهداشتی زباله ها را منتقل می کند و چندین تن زباله با خودروی تریلی و به صورت رو باز با عبور از کنار خانه های مردم زباله ها را به بیرون از شهر منتقل می کند . انتظار داریم سازمان حفاظت محیط  زیست شهرستان , شبکه بهداشت و درمان , شهرداری و دیگر نهادهای مربوطه هرچه سریعتر  اهالی این منطقه را از این معضل زیست محیطی و خطر آفرین نجات دهند .

منطقه مسکونی کوی شهید سلیمانی (مالجونکی) از لحاظ بهداشتی وضعیت نامناسبی دارد , بطوریکه دره فاضلاب رو باز چندین کیلومتری مسجدسلیمان هم از این منطقه مسکونی عبور می کند و سلامت و بهداشت اهالی این منطقه را به خطر انداخته است .

گفتنی  است که تفکیک زباله ها از مبدا و احداث یک کارخانه بازیافت زباله از اقداماتی است که می توان برای جلوگیری از انتشار بیماری وکاهش معضلات زیست محیطی زباله ها انجام داد.

آسماری نیوز
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  بایکوت طرح تفکیک زباله ها و تهدید سلامت شهروندان همچنان ادامه دارد … + تصاویر


تبليغات