logo-samandehi
۱۹:۳۹:۲۴ - دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶
910 تعداد بازدید چاپ خبر
کمیته پروژه های نیمه تمام در مسجدسلیمان تشکیل شود …
شهر اولین ها// ایمان کاهکش:از مسجدسلیمان اگر چه بعنوان یکی از مهمترین شهرهای نفتی خاورمیانه همواره نام برده می شود و طی سالهای اخیر مراسم کلنگ زنی پروژه های زیادی انجام شده اما مشخص نیست که تکلیف نهایی و وضعیت بهره برداری آن ها به چه شکل خواهد بود. شاید در رسانه های محلی، استانی […]

شهر اولین ها// ایمان کاهکش:از مسجدسلیمان اگر چه بعنوان یکی از مهمترین شهرهای نفتی خاورمیانه همواره نام برده می شود و طی سالهای اخیر مراسم کلنگ زنی پروژه های زیادی انجام شده اما مشخص نیست که تکلیف نهایی و وضعیت بهره برداری آن ها به چه شکل خواهد بود.

شاید در رسانه های محلی، استانی و حتی ملی مصاحبه های فراوانی از مسئولین فعلی و پیشین مسجدسلیمان مبنی بر اجرای پروژه های متعدد در سطح شهرستان به چشم بخورد اما از سرانجام آن ها و وضعیت بهره برداری پروژه ها خبری نیست. و البته زمان افتتاح پروژه های عمرانی-خدماتی شهرها عمدتاً به مناسبت های شهریور یا بهمن ماه بر می گردد اما مدتهاست که از افتتاح و بهره برداری پروژه های کلیدی و شاخص در مسجدسلیمان خبری نیست.

هرچند افتتاح بیمارستان ۲۲بهمن در منطقه نمره دو امیدها به بهبود امکانات و زیرساخت ها در شهر اولین ها را در میان شهروندان زنده نمود اما تا مدتها بیماران و خانواده آنان از کمبودها و نواقص موجود در این بیمارستان رنج کشیده اند. از طرفی دیگر نیز حضور اخیر وزیر ورزش و جوانان در شهرستان و افتتاح چند زیرساخت ورزشی مسجدسلیمان (به دلایل متعدد ) همچون یک مُسکن مقطعی برای التیام بخشی به درد پروژه های نیمه تمام و بلاتکلیف در مسجدسلیمان خواهد بود.

با نگاهی به پروژه هایی که طی سالهای اخیر در مسجدسلیمان کلید خورده به مواردی بر می خوریم که بهره برداری هر کدام از آنان شاید شرایط کنونی شهر را از بسیاری جهات دگرگون سازد. پروژه جاده میانبر ، احداث مسکن مهر ، بهسازی و تکمیل منازل ۱۴۰۰ واحدی شهرک ولیعصر ، اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهری ، تکمیل و بهره برداری از فرودگاه ، بهره برداری از پارک ۱۱هکتاری منطقه نفتک ، احداث پارک ویژه بانوان ، احداث آزمایشگاه آب منطقه نمره ۶ ، پروژه مسیل آب های سطحی ( دره سبز) و … از مهمترین پروژه هایی ست که حیات برخی از آنان به بیش از یک دهه می رسد و مشخص نیست که چه زمانی به بهره برداری مطلوب خواهند رسید.

اگر چه مسائلی از قبیل بحران اقتصادی و کمبود بودجه ، نواقص فنی و کارشناسی و مشکلات حقوقی موجب شده تا روند پروژه های مذکور را با اختلال و تعطیلی مواجه سازد اما همه ساله و با فرارسیدن زمان افتتاح پروژه ها مشاهده می کنیم که در بسیاری از شهرهای استان خوزستان زیرساخت های مهم و پروژه های جدیدی به بهره برداری می رسند که متأسفانه مسجدسلیمان سهمی از آنان ندارد. البته مصاحبه ها و وعده های پی در پی مسئولین جهت از سرگیری عملیات اجرایی پروژه ها نیز دردی از این پروژه ها دوا نخواهد کرد ؛ زیرا مادامی که یک پروژه یک ساله مشمول زمان شود و دچار تعطیلی ها مکرر گردد بازگشت به شرایط اولیه و تسریع در اجرای آن بسیار سخت و بعضاً غیرممکن خواهد بود.

با تمام آنچه گفته شد مسجدسلیمان مدتهاست از عدم بهره برداری پروژه های عمرانی کلیدی و مهم رنج می برد و از فرماندار پرتلاش و سختکوش که سهم عمده ای در ایجاد همگرایی نهادها و ادارات شهرستان ایفا نموده انتظار می رود تا ضمن تشکیل کمیته پیگیری پروژه های نیمه تمام و ارزیابی موانع و مشکلات اجرایی در شروع مجدد آن ها اقدامات شایسته صورت دهد.

بدون شک افتتاح چندین پروژه مهم در شهرستان برون رفت شهر اولین ها از وضعیت موجود را به دنبال خواهد داشت و همزمان با توسعه و آبادانی بیشتر ، مسجدسلیمان بار دیگر روی ریل توسعه قرار خواهد گرفت …
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  کمیته پروژه های نیمه تمام در مسجدسلیمان تشکیل شود …


تبليغات