logo-samandehi
۶:۱۹:۱۲ - دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵
1,218 تعداد بازدید چاپ خبر
اهدای ۲ قطعه تمبر قدیمی به موزه نفت مسجدسلیمان توسط خبرنگار پیشکسوت
شهر اولین ها//خبرنگار پیشکسوت مسجدسلیمانی ۲ قطعه تمبر قدیمی ۵۷ ساله مربوط به پنجاهمین سالروز اکتشاف نفت در ایران را به موزه نفت مسجدسلیمان اهداء کرد . به گزارش شهر اولین ها، هوشنگ فرجی فر خبرنگار روزنامه ایران در این شهرستان با اهدای ۲ قطعه تمبر مربوط به پنجاهمین سالروز اکتشاف نفت در ایران به […]

شهر اولین ها//خبرنگار پیشکسوت مسجدسلیمانی ۲ قطعه تمبر قدیمی ۵۷ ساله مربوط به پنجاهمین سالروز اکتشاف نفت در ایران را به موزه نفت مسجدسلیمان اهداء کرد .

به گزارش شهر اولین ها، هوشنگ فرجی فر خبرنگار روزنامه ایران در این شهرستان با اهدای ۲ قطعه تمبر مربوط به پنجاهمین سالروز اکتشاف نفت در ایران به موزه نفت مسجدسلیمان خواستار توجه عموم شهروندان به اهدای اشیا و اقلام قدیمی مرتبط با تاریخچه نفت به موزه این شهر جهت تجهیز و غنی سازی آن شد .

وی هدف از این اقدام خود را توجه به مسایل فرهنگی عنوان کرد و گفت : با توجه به اینکه مسجدسلیمان مهد شکل گیری صنعت و مدرنیته در ایران و خاورمیانه محسوب می شود بعنوان یک شهروند مسجدسلیمانی وظیفه خود دانستم با اهدای این ۲ قطعه تمبر قدیمی مربوط به آلبوم شخصی ام به تجهیز و غنی سازی موزه گنجینه نفت در این شهر کمک ناچیزی کرده باشم .

شایان ذکر است نخستین چاه نفت خاورمیانه و ایران در ۵ خرداد ۱۲۸۷ خورشیدی در مسجدسلیمان به ثمر رسید و تأسیسات صنعتی برای نخستین بار در کشور در این منطقه ایجاد گردید از این رو با پیشنهاد مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت و مساعدت و موافقت مهندس زنگنه وزیر محترم نفت طرح احداث موزه گنجینه نفت در چند شهر کشور از جمله مسجدسلیمان به تصویب رسید . پروژه تکمیل ساختمان نیمه تمام موزه نفت مسجدسلیمان که در دولت قبلی نیمه تمام به حال خود رها شده بود پس از کسب مجوزهای لازم اداری و قانونی با شناسایی پیمانکار مربوطه وارد فاز اجرا گردیده تا با تکمیل این پروژه مهم شاهد تأثیرات مثبت و سازنده آن در تحول و دگرگونی اقتصاد و اشتغالزایی جوانان این خطه نفت خیز جنوب کشور باشیم .
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  اهدای ۲ قطعه تمبر قدیمی به موزه نفت مسجدسلیمان توسط خبرنگار پیشکسوت


تبليغات